Jaki VPN wybrać?

Artykuł został opublikowany 8 stycznia 2022
jak wybrać VPN
Chcesz zabezpieczyć swoje dane i pliki? Zależy Ci na prywatności i anonimowości w Internecie? A może szukasz sposobu na obejście blokad regionalnych w serwisach streamingowych? Cokolwiek jest Twoją główną motywacją do korzystania z sieci, jeszcze dziś powinieneś wybrać odpowiednią usługę VPN, która spełni Twoje oczekiwania. W poniższym artykule pomożemy Ci wybrać najlepszy program VPN dla Twoich potrzeb, a także udowodnimy, że korzystanie z wirtualnych sieci prywatnych to łatwy i przyjemny sposób na zmaksymalizowanie swojego bezpieczeństwa i prywatności w Internecie.
SPIS TREŚCI

Krótko i na temat dla zabieganych Czytelników

Chcesz odłożyć lekturę artykułu na później lub po prostu masz już temat VPN swoje zdanie i szukasz krótkiego podsumowania najlepszych usług? Wychodzimy Ci naprzeciw. Przedstawiamy trzy najciekawsze programy VPN, z których warto skorzystać, by móc w pełni cieszyć się z korzystania z Internetu.

1. NordVPN – najlepszy i najwygodniejszy interfejs

Usługa NordVPN to obecnie jeden z liderów na świecie, jeśli chodzi o rankingi popularności VPN i oceny użytkowników. Historia programu sięga 2012 roku i proponuje sprawdzone rozwiązania do użytku domowego i profesjonalnego. Dzięki NordVPN możesz bezpiecznie korzystać z Internetu w domu, ale także w pracy.Jedną z największych zalet NordVPN jest świetnie zaprojektowany interfejs, czytelny nawet dla początkujących użytkowników, którzy bez trudu skonfigurują połączenie zarówno poprzez program komputerowy, jak i aplikację mobilną. Wygodny wybór odpowiedniego serwera VPN zapewnia interaktywna mapa świata, a także alfabetyczna lista krajów, z którymi możesz łączyć się dzięki NordVPN.

2. ExpressVPN – godna zaufania światowa marka

ExpressVPN jest obok NordVPN jedną z najbardziej rozpoznawalnych usług VPN na świecie. Swoją niesłabnącą pozycję wśród rankingów zaufania zawdzięcza zachwycającej obsłudze klienta i wsparciu technicznemu. Warto zaufać milionom zadowolonych użytkowników oraz profesjonalizmowi pracowników ExpressVPN. Informatycy codziennie pracują w pocie czoła nad utrzymaniem stabilnych połączeń z serwerami.

ExpressVPN wyposażony jest w funkcję dzielonego tunelowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł samodzielnie wybrać, który ruch internetowy ma być kierowany przez sieć VPN, a jakie dane mają być wymieniane bezpośrednio, z pominięciem wirtualnej sieci prywatnej.

3. SaferVPN – usługa nastawiona na stały rozwój

Stale zyskująca na popularności usługa SaferVPN to nieco tańsza alternatywa dla ExpressVPN i NordVPN. Podczas tworzenia programu i aplikacji SaferVPN, developerzy postawili na łatwą i przystępną obsługę, by nawet osoby, które po raz pierwszy spotykają się z VPN, mogły za pomocą kilku prostych kliknięć bezpiecznie i anonimowo korzystać z Internetu.

Usługa wyposażona jest w funkcję Kill Switch, która w ramach zwiększenia ochrony użytkownika, odłącza go od Internetu, gdy połączenie z serwerem VPN zostanie przerwane. Dodatkowo, SaferVPN nie zapisuje logów, więc możesz być pewien, że nikt nie handluje informacjami na temat Twoich ruchów w sieci.

Wirtualne sieci prywatne i dlaczego warto z nich korzystać

VPN (ang. Virtual Private Network – Wirtualna Sieć Prywatna) to szybkie i łatwe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na bezpieczeństwie i prywatności podczas surfowania po Internecie. Jak działa VPN? Po wybraniu odpowiedniej dla swoich potrzeb usługi, instalacji i konfiguracji programu, wybierasz jeden spośród setek lub tysięcy serwerów na całym świecie. Teraz Twoje urządzenie nie łączy się bezpośrednio z globalną siecią, lecz najpierw podłącza się do zabezpieczonego serwera, który dokonuje szyfrowania wysyłanych i pobieranych przez Ciebie danych. Bez wychodzenia z domu czy biura, Twoje urządzenie zostaje wirtualnie „przeniesione” do innego kraju, a Ty możesz rozpocząć anonimowe i prywatne korzystanie z zasobów globalnej sieci.

Być może zastanawiasz się, po co komplikować sobie życie, skoro wystarczy podłączyć się do Wi-Fi lub włączyć transfer komórkowy na smartfonie? Otóż, rezygnując z VPN narażasz się na ataki cyberprzestępców, którzy mogą wykraść Twoje poufne dane: zdjęcia, filmiki, wiadomości, kontakty, bazy danych, listy mailingowe, a nawet numery kart kredytowych i kont bankowych. Usługa VPN przede wszystkim zapewnia ukrycie Twojego urządzenia przed potencjalnymi atakami hakerów oraz ukrycie Twojej historii przeglądania przed lokalnym dostawcą internetowym i służbami. Są też dodatkowe profity z używania VPN.

Wirtualne sieci VPN

Dzięki wirtualnym sieciom prywatnym łączysz się z zagranicznymi serwerami, które z łatwością omijają blokady regionalne. Innymi słowy, możesz cieszyć się nielimitowanym dostępem do międzynarodowych platform streamingowych, takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime. Natomiast będąc poza granicami Polski, bez trudu odblokujesz zasoby polskich serwisów jak chociażby VOD. A jeśli jesteś gamerem, VPN pozwoli Ci uzyskać przedpremierowy dostęp do nowych gier i dodatków, które wcześniej ukazują się w innych krajach.

Ocena Twoich potrzeb

Przed wyborem odpowiedniego dla siebie programu VPN, warto dokonać ewaluacji własnych potrzeb. W ten sposób będziesz mógł sprawdzić, jaka usługa sprosta Twoim wymaganiom. Zwróćmy uwagę na trzy proste pytania, które powinieneś sobie zadać, zanim określisz, jaki VPN jest dla Ciebie najlepszy. Oto one:

Czy potrzebujesz bezpiecznego połączenia zdalnego z siecią?

Pracując zdalnie z domu, możesz uzyskać połączenie z siecią firmową przy użyciu VPN. Obecnie coraz więcej pracodawców decyduje się na zakup usługi VPN dla swoich pracowników, zatem sprawdź, czy w Twoim biurze również funkcjonuje wirtualny serwer, z którym możesz uzyskać bezpieczne połączenie. Usługa VPN zapewni szyfrowanie danych, dzięki czemu unikniesz wycieku poufnych informacji, na przykład faktur, rozliczeń czy bazy klientów.

Czy chcesz bezpiecznie swobodnie przeglądać Internet?

Nawet jeśli niespecjalnie zależy Ci na prywatności lub uważasz, że nie oglądasz w Internecie niczego podejrzanego, usługa VPN zawsze się przyda. Jeżeli usługodawca nie zapisuje logów, to znaczy, że nikt nie śledzi Twoich kroków podczas surfowania po sieci. Natomiast jeśli korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi w kawiarni, na dworcu czy w hotelu, bezdyskusyjnie powinieneś zaopatrzyć się w aplikację VPN. Po co narażać się na ataki cyberprzestępców, którzy bez trudu mogą wykraść Twoje dane podczas połączenia z otwartymi sieciami Wi-Fi?

Szukasz sposobu jak odblokować Netflix US?

A może chcesz uzyskać pełen dostęp do zagranicznej oferty Netflix US lub innej platformy streamingowej? Z pomocą przychodzi usługa VPN. Dzięki nawiązaniu połączenia z serwerem, znajdującym się w USA, Twoje urządzenie zostanie wirtualnie rozpoznane, jak gdyby znajdowało się w Stanach Zjednoczonych, a Ty bez trudu odblokujesz treści serwisów streamingowych, przeznaczone dla rynku amerykańskiego. Procedura ma zastosowanie praktycznie dla każdego kraju na świecie.

Podsumowanie

Niezależnie od celu, dla jakiego korzystasz z Internetu, powinieneś zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo w sieci. Jeśli wiesz już, jaki VPN wybrać dla swoich potrzeb, nie trać czasu. Wybierz najlepiej dopasowany do Ciebie plan taryfowy, skorzystaj z atrakcyjnych promocji dla długoterminowych subskrypcji i jeszcze dziś ciesz się z bezpiecznego, prywatnego i anonimowego korzystania z Internetu. Nie tylko na komputerze, ale i urządzeniach mobilnych, zarówno w domu, jak i w pracy, a nawet w podróży. Wirtualne sieci prywatne to łatwy i szybki sposób na uniknięcie wielu potencjalnie groźnych nieprzyjemności, związanych z wyciekiem lub przechwytem danych. Ukryj się przed niepożądanymi kłopotami. Wybierz VPN.
Aktulane promocje
Surfshark logo
4.2/5
9.2/10
Taniej o 82%
CyberGhost logo
4.3/5
9.3/10
Taniej o 84%
zdjęcie profilowe
AUTOR
Wojtek Sikora

Jest certyfikowanym programistą i pasjonatem nowinek technicznych. Dzięki swoim zainteresowaniom stał się expertem w dziedzinie testowania oprogramowań. Na co dzień tworzy strony internetowe i rozwiązuje zagadnienia z obszaru optymalizacji stron www.