Ranking sieci VPN - Październik 2022

Zapewnij sobie bezpieczeństwo i prywatność w Internecie.                        Poznaj najlepszy ranking VPN, z których możesz skorzystać już dziś.

  • Maksymalna anonimowość i bezpieczeństwo w Internecie
  • Brak rejestru logów zapewnia prywatność danych online
  • Szybkie serwery zlokalizowane w wielu krajach, w tym w Polsce
  • Darmowe okresy próbne w najlepszych usługach VPN

Tutaj pisano o wybranych przez nas sieciach VPN:

napisali o sieciach VPN
Aktualizacja 8.10.2022
Ranking sieci VPN img
1

Nr 1 w rankingu VPN. Niezawodna i ultraszybka sieć VPN z wbudowaną ochroną przed niechcianymi reklamami.

9.8

NAJLEPSZY

4.8/5
48,36 zł

Od 12,59 zł

Dostępny w języku polskim

2

Dobre prędkości i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. 

9.3

BARDZO DOBRY

4.3/5

54,75 eur

Od 4,12 eur

Dostępny w języku polskim

3

Optymalna sieć VPN dla początkujących. Najlepszy stosunek  jakości do ceny.

9.2

ŚWIETNY

4.2/5
51,37 zł

Od 11,19 zł

Dostępny w języku polskim

4

Szybka, sprawdzona sieć VPN. Oferuje doskonałą wydajność z solidnymi funkcjami ochrony prywatności.

9.2

BARDZO DOBRY

4.2/5
51,64 zł

Od 8,82 $

Dostępny w języku polskim

5

Ranking VPN zamyka HMS czyli stałe prędkości i solidne podstawowe funkcje ochrony prywatności. Obsługa klienta 24/7

8.9

DOBRY

3.9/5
19,00 zł
Od 5,90 zł

Dostępny w języku polskim

Wybór najlepszej sieci VPN

Znalezienie najlepszej sieci VPN w czasach, gdy cieszą się bardzo dużą popularnością może okazać się dość kłopotliwe. Wszystkie przedstawione sieci w rankinguVPN zostały odpowiednio i rzetelnie przez nas przetestowane. Przed ostatecznym wyporem TOP 5 wzięliśmy pod uwagę wiele czynników m.in.:

Nasz ranking TOP 5 dzięki swojej elastyczności, oferowanym opcjom i cenom w pełni spełniają nasze wymagania i zdecydowanie Wam je polecamy. Przedstawione sieci VPN zapewniły przyzwoitą wydajność, nieograniczoną ilość danych a także dużą prędkość serwerów. Ponadto bierzemy pod uwagę ogólną jakość usług VPN, ponieważ chcemy, aby Twoja nowa sieć VPN miała również inne funkcje – szerszą listę serwerów, lepsze bezpieczeństwo, silniejsze szyfrowanie itp.

Darmowe VPN vs płatne

Bezpłatna sieć VPN to wspaniała rzecz – podobnie jak wiele rzeczy, które są darmowe. Ale, jak to często bywa, dostajesz to, za co płacisz, dlatego płatna sieć VPN jest po prostu w większości przypadków lepsza. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Która sieć VPN jest dla Ciebie najlepsza, bezpłatna czy płatna?

Wadą wyboru bezpłatnej opcji – i jedną z głównych różnic między sieciami płatnymi a darmowymi – jest ilość danych, których możesz użyć. Bezpłatne usługi zwykle ograniczają ilość danych, które możesz użyć i prędkość, z jaką możesz ich używać, co czyni je bezużytecznymi do przesyłania strumieniowego wideo czy torrentów. Przy bezpłatnych ofertach musisz również liczyć się z niewielka liczbą oferowanych serwerów oraz co się częsta zdarza, Twoje dane mogą być sprzedawane podmiotom trzecim.

Gorąco polecamy Ci skorzystanie z możliwości gwarancji zwrotu pieniędzy i wypróbowania naszych najlepszych sieci z rankingu VPN, które przetestowaliśmy i wybraliśmy specjalnie dla ciebie. Z nimi będziesz w sieci po prostu bezpieczny!

Aktualne Promocje Programów VPN

– 84%
9.3
4.3/5

   4,12 eur
MIESIĄC

– 82%

9.2
4.2/5

 11,19 zł
MIESIĄC

– 66%
9.8
4.8/5

   12,59 zł
MIESIĄC

Często zadawane pytania

W naszym serwisie znajdziesz najlepszy ranking VPN oraz recenzje sprawdzonych usług, ale przede wszystkim regularnie publikujemy kody rabatowe i oferty promocyjne. Wykorzystaj je, aby zmniejszyć cenę nawet o kilkadziesiąt procent.

Owszem, używanie sieci VPN w Polsce jest całkowicie legalne. Jednakże musimy pamiętać, że VPN to narzędzie. Jeśli będzie ono używane do nielegalnych działalności, jest to kompletnie inna sprawa, lecz samo w sobie nie jest nielegalne.

Sieci VPN są niedozwolone głównie w Rosji i Chinach, gdzie społeczeństwo ma dostęp tyko do wyselekcjonowanych informacji, monitorowanych przez rząd. Przy podróży do kraju z restrykcjami zaleca się zainstalowanie VPN przed wyjazdem, instalacja programu na miejscu będzie niestety już niemożliwa.

Polecane przez nas serwisy wyróżniają się prostą obsługą, z którą poradzi sobie każdy. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację na komputerze lub urządzeniu mobilnym, wybrać serwer i już można bezpiecznie surfować po sieci. Skorzystaj z naszego rankingu VPN.

Także podczas używania serwisów VPN musimy być ostrożni. W zależności w jaki sposób poruszamy się po Internecie, ile danych udostępniamy/wysyłamy i czy wypatrujemy zagrożeń, możemy nadal wpaść w ręce różnych osób, chcących śledzić nasze działania.

Najpopularniejszym oraz najłatwiejszym miejscem, które daje innym postronnym osobom możliwość śledzenia nas, nawet podczas korzystania z VPN, to platformy społecznościowe i wszelakie kampanie próbujące wyłudzić nasze informacje. Pamiętajcie, że warto mieć się zawsze na baczności.

Jednakże, hakerzy i osoby chcące wykraść nasze dane zwykle wybierają osoby, które są łatwymi celami bez żadnej ochrony. Posiadanie VPN zniechęca ich i utrudnia próby śledzenia oraz dostępu do naszych danych. Zachęcamy do wypróbowania i skorzystania z promocyjnych ofert.

Na rynku są dostępne alternatywne opcje, jeśli nie chcemy korzystać z sieci VPN. Tor i Proxy to najpopularniejsze z nich.

Tor (z ang. „The Onion Router”) – przeglądarka Tor jest połączona z losowym serwerem, który usuwa dane adresowania z plików, które wysyłamy lub stron, które odwiedzamy. Dzięki temu, jakiekolwiek informacje, które mogłyby zostać użyte by nas śledzić lub zlokalizować, zostają zniszczone zanim dane dotrą do celu. Tor zapewnia najlepszy poziom anonimowości i bezpieczeństwa. Jest to również darmowa usługa. Musimy jednak pamiętać, że przez jego splamioną reputację co do „dark web”, wiele stron internetowych blokuje dostęp użytkownikom przeglądarki Tor. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest używanie sieci VPN i Tor naraz, dzięki czemu możemy ominąć blokady i pozostać w pełni anonimowi.

Proxy jest bardzo podobne do sieci VPN, aczkolwiek zamiast żądania DNS lub FTP, wysyłamy przez nie tylko i wyłącznie nasz ruch HTTP. Jest to tak zwany pośrednik, między nami a stronami, które odwiedzamy. Dzięki temu, że jest to osobny serwer, posiada swój własny adres IP, jednocześnie maskując nasz własny adres IP. Jest to dużo szybsze rozwiązanie niż używanie Tor, gdyż używa więcej pamięci podręcznej, oszczędzając na użyciu sieci. W przeciwieństwie do Tor, istnieje wiele różnych typów sieci proxy (darmowych, jak i płatnych), włączając SSL, FTP, http, SOCKS i anonimowe proxy.

zdjęcie profilowe
AUTOR
Wojtek Sikora

Jest certyfikowanym programistą i pasjonatem nowinek technicznych. Dzięki swoim zainteresowaniom stał się expertem w dziedzinie testowania oprogramowań. Na co dzień tworzy strony internetowe i rozwiązuje zagadnienia z obszaru optymalizacji stron www.

OFERTA LIMITOWANA!

84% zniżki na ofertę VPN + 3 mies. za darmo. Oferta wygasa za:
Godziny
Minuty
Sekundy
4.8 na 5