Ranking VPN w 2021 roku

Wrzesień 2021

Zapewnij sobie bezpieczeństwo i prywatność w Internecie. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 5 najlepszych sieci VPN, z których możesz skorzystać już dziś.

  • Anonimowość i Bezpieczeństwo w Internecie
  • Odblokowuje Netflix US i Polską Telewizję online za granicą
  • Darmowe okresy próbne w najlepszych usługach VPN
  • Szybkie serwery zlokalizowane w wielu krajach, w tym w Polsce
1
4.9/5

Wynik testu

Niezawodne prędkości oferowanych serwerów, wysokie bezpieczeństwo i zapewniona 100% prywatność w sieci, zadowolą nawet fanów Netflix i torrentowania.  

9.8

2
4.7/5

Wynik testu

Faworyt pod względem prędkości, dodatkowo polityka braku logów, oraz silne szyfrowanie sprawiają, że ExpressVPN jest doskonałym wyborem do przesyłania strumieniowego i torentów.

9.7

3
4.3/5

Wynik testu

Dobre prędkości i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Dodatkowo 1 dzień całkowicie za darmo + długi 45-dniowy okres testowania z gwarancja zwrotu.

9.3

4
4.1/5

Wynik testu

Zapewnia najnowszy i najszybszy ze wszystkich protokołów IKEv2 przy jednocześnie bardzo prostej i intuicyjnej obsłudze programu.

9.1

5
4/5

Wynik testu

Szybka, sprawdzona sieć VPN, oferuje bogatą sieć lokalizacji serwerów. Oferuje rozszerzenia do Chrome i Firefox. Nazwa przyciągająca.

9.0

Jak wybieramy najlepsze sieci VPN

Znalezienie najlepszej sieci VPN w czasach, gdy cieszą się bardzo dużą popularnością może okazać się dość kłopotliwe. Wszystkie przedstawione tutaj sieci VPN zostały odpowiednio i rzetelnie przez nas przetestowane. Przed ostatecznym wyporem TOP 5 wzięliśmy pod uwagę wiele czynników m.in.:

Nasze TOP 5 dzięki swojej elastyczności, oferowanym opcjom i cenom w pełni spełniają nasze wymagania i zdecydowanie Wam je polecamy. Przedstawione sieci VPN zapewniły przyzwoitą wydajność, nieograniczoną ilość danych a także dużą prędkość serwerów. Ponadto bierzemy pod uwagę ogólną jakość usług VPN, ponieważ chcemy, aby Twoja nowa sieć VPN miała również inne funkcje – szerszą listę serwerów, lepsze bezpieczeństwo, silniejsze szyfrowanie itp.

Darmowe vs płatne VPN

Bezpłatna sieć VPN to wspaniała rzecz – podobnie jak wiele rzeczy, które są darmowe. Ale, jak to często bywa, dostajesz to, za co płacisz, dlatego płatna sieć VPN jest po prostu w większości przypadków lepsza. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Która sieć VPN jest dla Ciebie najlepsza, bezpłatna czy płatna?

Wadą wyboru bezpłatnej opcji – i jedną z głównych różnic między sieciami płatnymi a darmowymi – jest ilość danych, których możesz użyć. Bezpłatne usługi zwykle ograniczają ilość danych, które możesz użyć i prędkość, z jaką możesz ich używać, co czyni je bezużytecznymi do przesyłania strumieniowego wideo czy torrentów. Przy bezpłatnych ofertach musisz również liczyć się z niewielka liczbą oferowanych serwerów oraz co się częsta zdarza, Twoje dane mogą być sprzedawane podmiotom trzecim.

Gorąco polecamy Ci skorzystanie z możliwości gwarancji zwrotu pieniędzy i wypróbowania naszych najlepszych sieci VPN, które przetestowaliśmy i wybraliśmy specjalnie dla ciebie. Z nimi będziesz w sieci po prostu bezpieczny!

Najlepsze Promocje VPN

 – 81%

9.1
4.1/5

 – 68%

9.8
4.8/5

 – 77%

9.3
4.3/5

Często zadawane pytania

W naszym serwisie znajdziesz recenzje sprawdzonych usług, ale przede wszystkim regularnie publikujemy kody rabatowe i oferty promocyjne. Wykorzystaj je, aby zmniejszyć cenę nawet o kilkadziesiąt procent.

Owszem, używanie sieci VPN w Polsce jest całkowicie legalne. Jednakże musimy pamiętać, że VPN to narzędzie. Jeśli będzie ono używane do nielegalnych działalności, jest to kompletnie inna sprawa, lecz samo w sobie nie jest nielegalne.

Sieci VPN są niedozwolone głównie w Rosji i Chinach, gdzie społeczeństwo ma dostęp tyko do wyselekcjonowanych informacji, monitorowanych przez rząd. Przy podróży do kraju z restrykcjami zaleca się zainstalowanie VPN przed wyjazdem, instalacja programu na miejscu będzie niestety już niemożliwa.

Polecane przez nas serwisy wyróżniają się prostą obsługą, z którą poradzi sobie każdy. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację na komputerze lub urządzeniu mobilnym, wybrać serwer i już można bezpiecznie surfować po sieci..

Także podczas używania serwisów VPN musimy być ostrożni. W zależności w jaki sposób poruszamy się po Internecie, ile danych udostępniamy/wysyłamy i czy wypatrujemy zagrożeń, możemy nadal wpaść w ręce różnych osób, chcących śledzić nasze działania.

Najpopularniejszym oraz najłatwiejszym miejscem, które daje innym postronnym osobom możliwość śledzenia nas, nawet podczas korzystania z VPN, to platformy społecznościowe i wszelakie kampanie próbujące wyłudzić nasze informacje. Pamiętajcie, że warto mieć się zawsze na baczności.

Jednakże, hakerzy i osoby chcące wykraść nasze dane zwykle wybierają osoby, które są łatwymi celami bez żadnej ochrony. Posiadanie VPN zniechęca ich i utrudnia próby śledzenia oraz dostępu do naszych danych. Zachęcamy do wypróbowania i skorzystania z promocyjnych ofert.

Niektóre serwisy streamingowe z powodów licencyjnych nie pozwalają użytkownikom z Polski na oglądanie wszystkich filmów, lub nawet całkowicie blokują dostęp. Wystarczy jednak połączyć się na przykład przez serwer VPN z USA, aby strona wykryła użytkownika jako amerykańskiego, zapewniając pełny dostęp.

Na rynku są dostępne alternatywne opcje, jeśli nie chcemy korzystać z sieci VPN. Tor i Proxy to najpopularniejsze z nich.

Tor (z ang. „The Onion Router”) – przeglądarka Tor jest połączona z losowym serwerem, który usuwa dane adresowania z plików, które wysyłamy lub stron, które odwiedzamy. Dzięki temu, jakiekolwiek informacje, które mogłyby zostać użyte by nas śledzić lub zlokalizować, zostają zniszczone zanim dane dotrą do celu. Tor zapewnia najlepszy poziom anonimowości i bezpieczeństwa. Jest to również darmowa usługa. Musimy jednak pamiętać, że przez jego splamioną reputację co do „dark web”, wiele stron internetowych blokuje dostęp użytkownikom przeglądarki Tor. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest używanie sieci VPN i Tor naraz, dzięki czemu możemy ominąć blokady i pozostać w pełni anonimowi.

Proxy jest bardzo podobne do sieci VPN, aczkolwiek zamiast żądania DNS lub FTP, wysyłamy przez nie tylko i wyłącznie nasz ruch HTTP. Jest to tak zwany pośrednik, między nami a stronami, które odwiedzamy. Dzięki temu, że jest to osobny serwer, posiada swój własny adres IP, jednocześnie maskując nasz własny adres IP. Jest to dużo szybsze rozwiązanie niż używanie Tor, gdyż używa więcej pamięci podręcznej, oszczędzając na użyciu sieci. W przeciwieństwie do Tor, istnieje wiele różnych typów sieci proxy (darmowych, jak i płatnych), włączając SSL, FTP, http, SOCKS i anonimowe proxy.

zdjęcie profilowe
AUTOR
Wojtek Sikora

Jest certyfikowanym programistą i pasjonatem nowinek technicznych. Dzięki swoim zainteresowaniom stał się expertem w dziedzinie testowania oprogramowań. Na co dzień tworzy strony internetowe i rozwiązuje zagadnienia z obszaru optymalizacji stron www.

nordvpn logo

Skorzystaj z oferty zanim będzie za późno!

nordvpn logo

Wypróbuj 100%
za darmo
przez 3 miesiące

Ekskluzywna oferta najlepszego VPN na rynku