Najlepszy VPN w Polsce na 2022 rok

Ostatnią aktualizację wykonano 8 stycznia 2022
Najlepszy VPN

Skoro trafiłeś na nasz artykuł, to znaczy, że podjąłeś już pierwszy krok w celu zabezpieczenia swojej obecności w Internecie. Istnieje niezawodny sposób na zamaskowanie i zaszyfrowanie swoich śladów online. Programy VPN, bo o nich właśnie mowa, wciąż zyskują na popularności wśród użytkowników Internetu. Jednakże, w gąszczu informacji, dotyczących wirtualnych sieci prywatnych, można się pogubić. Na świecie, co rusz pojawiają się nowi usługodawcy VPN, którzy kuszą atrakcyjnymi ofertami. Z poniższego artykułu dowiesz się: jakie są możliwości sieci VPN, w jaki sposób działają programy świadczące usługę zmiany IP, a także które sieci VPN są najlepsze w 2022 roku.

SPIS TREŚCI

Krótko i na temat dla zabieganych Czytelników

Nie masz czasu, by dokładnie przeanalizować nasze zestawienie najlepszych sieci VPN na 2022 rok? W takim razie przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie pięciu najlepszych usług VPN, które analizujemy w dalszej części artykułu.
  1. NordVPN – świetna jakość usługi, bardzo atrakcyjna cena, a także rosnące grono zadowolnych użytkowników sprawia, że jest to nasz numer 1, jeśli chodzi o usługi VPN w 2021 roku.
  2. ExpressVPN – rewelacyjna usługa, stabilne działanie i bezpieczeństwo podczas odblokowywania dostępu do zagranicznych serwisów streamingowych czy przesyłania danych P2P.
  3. SaferVPN – usługa lubiana przez użytkowników za szybką i niezawodną obsługę klienta, a także atrakcyjny cennik. Serwery VPN dobrze współpracują z Netflix i innymi platformami streamingowymi.
  4. HideMyAss – cieszy się popularnością, dzięki rosnącej liczbie serwerów. Używanie VPN jest bezpieczne i nie stanowi problemu, a usługa wspiera korzystanie ze streamingu i P2P.
  5. CyberGhost – bardzo dobrze rozwinięta baza serwerów, wsparcie w odblokowywaniu treści Netflix i innych platfom, a także bezproblemowe udostępnianie i pobieranie torrentów.

Co sprawia, że jeden VPN jest dobry, a drugi jeszcze lepszy?

W Internecie praktycznie roi się od usługodawców VPN i proponowanych przez nich programów do szyfrowania Twojego połączenia z siecią. Co sprawia, że jeden VPN jest dobry, a drugi jeszcze lepszy? Program programowi nierówny, nawet jeśli różnice pomiędzy usługami VPN są minimalne. Zanim przejdziemy do oceny poszczególnych programów, warto zastanowić się, na jakie elementy powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego VPN dla siebie. Skup się na kilku najważniejszych cechach charakterystycznych, które definiują dobre i lepsze usługi.

Łatwość instalacji

Nikt nie lubi, gdy proces instalacji jest żmudny i skomplikowany. Jak łatwo zainstalować VPN? Czy musisz być do tego ekspertem od informatyki, czy nawet dziecko poradzi sobie z instalacją? Szukaj takich programów, które intuicyjnie przeprowadzą Cię przez proces instalacji na komputerze i urządzeniu mobilnym. Jeśli wystarczy kilka kliknięć, by zainstalować program VPN, to jesteś na najlepszej drodze do zwiększenia swojego bezpieczeństwa w sieci i odblokowania treści, do których nie masz dostępu w swoim kraju.

Interfejs użytkownika

Skoro bezproblemowe zainstalowanie programu jest dla Ciebie istotne, to również jego wygląd i obsługa nie powinny stanowić problemu. Dobry interfejs powinien być wygodny i intuicyjny w obsłudze, a korzystanie z niego przyjemne i sympatyczne. Chyba nie chcesz tracić czasu na wyszukiwanie ustawień aplikacji, tylko paroma kliknięciami połączyć się z VPN i rozpocząć korzystanie z Internetu, prawda?

Transparentność usługodawcy VPN

Ileż jest w Internecie podejrzanych usług i programów? Nawet domorośli programiści, chcąc dorobić sobie „na boku”, często oferują zaplecze, określane mianem VPN. O ile nie mamy nic do zabunkrowanych w piwnicy nerdów, o tyle w przypadku jakościowych sieci VPN raczej wybieramy usługi, pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Jeśli dana firma ma na stronie zakładkę „o nas”, dzieli się swoim doświadczeniem, a w sieci można znaleźć opinie na jej temat, to znaczy, że jej działalność jest przejrzysta i nie próbuje nic ukryć.

Obsługa klienta

Jeżeli usługodawcy VPN zależy na swoich konsumentach, to opiekunowie do spraw obsługi klientów działają sprawnie i szybko, bez problemu odpowiadając na ich zapytania. Nikt nie lubi wysyłać zapytań w próżnię i nigdy nie otrzymywać na nie rzetelnych odpowiedzi. Szukaj usługodawców, którzy na swojej stronie internetowej oferują czat z konsultantem na żywo, a najlepiej, jeśli jest on dostępny 24/7.

Cechy usługi

Różni użytkownicy to różne potrzeby. Nie każdy VPN jest sobie równy. Usługodawcy proponują różne elementy kluczowe swoich programów. Szukasz raczej bezpieczeństwa czy prędkości przesyłania danych? A może znajdujesz się właśnie zagranicą, w kraju z ograniczonym dostępem do pewnych treści w Internecie? Albo najzwyczajniej w świecie chcesz obejrzeć film lub serial w serwisie streamingowym, zanim ten trafi do Polski? Na zagranicznym serwerze pojawiła się przedpremierowo gra, która nie jest dostępna w Twoim kraju? Niezależnie od Twoich priorytetów, na pewno znajdziesz VPN odpowiedni skrojony pod własne potrzeby.

I to wszystko? Nie do końca. Są jeszcze dwa istotne elementy, często pojawiające się w zestawieniach najlepszych sieci VPN. Pominęliśmy je, ponieważ w Internecie mnóstwo jest błędnych opinii na ten temat. Większość usługodawców (ale i obecnych użytkowników VPN) przekuje, że najważniejsze cechy dobrej sieci VPN są nieco bardziej prozaiczne. Nie możemy się z nimi zgodzić. Chodzi o prędkość VPN i przetwarzanie Twoich danych przez usługodawcę. Zastanówmy się, dlaczego nie warto zwracać uwagi na te cechy.

Prędkość VPN

No tak, jesteśmy społeczeństwem instant, wiecznie niecierpliwi, chcemy uzyskać niemal wszystko błyskawicznie. Tym bardziej w Internecie. Przecież nowoczesne technologie powinny działać w mig, prawda? Same sieci VPN jednak mają niewiele wspólnego z prędkością, ponieważ na jej działanie wpływa szereg innych czynników. Może to być muląca przeglądarka internetowa, Twoja sieć Wi-Fi, albo Twój dostawca internetowy, etc. Pomiędzy poszczególnymi usługami wirtualnych sieci prywatnych różnice w prędkości są tak minimalne, że szkoda tracić czasu na szukanie „najszybszego VPN”.

Przetwarzanie danych

Większość usługodawców zapiera się, że nie przetwarza naszych danych, nie zapisuje żadnych logów i nie udostępnia tych danych osobom trzecim. Może tak, może nie. Prawda jest taka, że każde połączenie z VPN zostawia jakiś (często minimalny) ślad u usługodawcy. Pytanie brzmi, jakie dane są przez nich zapisywane i na jak długo? Jak jest naprawdę, wiedzą tylko sami usługodawcy. Jest to po prostu kwestia zaufania i wiary, że robią to w sposób rzeczywiście minimalny.

Który VPN wybrać?

Oferta sieci VPN stale się zmienia. Rynek usług szyfrowania połączeń i łączenia się z Internetem za pomocą wirtualnych sieci prywatnych to dynamicznie rozwijająca się gałąź informatyki. Korzystają z nich zarówno użytkownicy, którzy cenią sobie zwiększone bezpieczeństwo podczas surfowania w necie, jak i beneficjenci portali mediów strumieniowych, oferujących dostęp do materiałów video online. Również amatorscy gracze, ale i profesjonalni gamerzy, upodobali sobie używanie VPN w celu uzyskania dojścia do nowych gier i dodatków, które wydawca udostępnia w wybranych krajach. Funkcjonowanie VPN potrafi nie tylko zabezpieczyć, ale i ułatwić poruszanie się po Internecie, pomagając w odblokowaniu treści niedostępnych w kraju, w którym aktualnie się znajdujesz.

Najważniejsza funkcja VPN

Wybór właściwego VPN wcale nie musi być łatwy i oczywisty. Internauci, którzy po raz pierwszy mają styczność z programami do szyfrowania połączenia, najczęściej kierują się pozycjonowaniem usługodawców w wyszukiwarkach internetowych, opiniami innych użytkowników w sieci, czy po prostu ceną usługi (istnieją zarówno płatne, jak i bezpłatne programy VPN). Często jednak wysoka pozycja jest efektem inwestowania dużych środków pieniężnych przez usługodawcę. Pozytywne komentarze również można kupić. A cena? Cóż, zniżki i promocje zawsze mają siłę przyciągania.

W jaki sposób znaleźć usługę dla siebie? Który VPN wybrać? Najbezpieczniej będzie porównać kilka sprawdzonych i lubianych programów do korzystania z wirtualnej sieci prywatnej. Jeśli Twoi znajomi korzystają z VPN, zasięgnij opinii wśród nich, może akurat będą w stanie Ci doradzić. Z drugiej strony, po co masz tracić czas na zapoznawanie się z ofertami różnych usługodawców albo ufać innym w wyborze najlepszego VPN?

Niezależnie od tego, czy chcesz oglądać Netflix US z Polski lub TVP VOD z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii – wybór odpowiedniego VPN ma znaczenie. Twoim priorytetem jest pozostanie anonimowym w sieci? A może chcesz obejść blokadę rządową, na przykład w Chinach? Nic prostszego, potrzebujesz odpowiedniej usługi VPN. W naszym artykule zebraliśmy dla Ciebie najlepsze sieci VPN w 2021 roku.

Jaka jest najlepsza sieć VPN na 2022 rok?

Tak jak pisaliśmy wcześniej, rynek usług informatycznych, w tym również tych, związanych z VPN, stale się zmienia. Zestawienia najlepszych sieci prywatnych sprzed kilku lat, a nawet miesięcy, mogą być już nieaktualne. Dynamika rozwoju nowoczesnych technologii i usług internetowych nie zwalnia tempa, a co za tym idzie, czasami trzeba się trochę natrudzić, żeby być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Możesz testować programy VPN samodzielnie. Ale po co? Zrobiliśmy to za Ciebie! Wykonaliśmy niezliczone testy, przenalizowaliśmy mocne i słabe strony kilkudziesięciu usługodawców, zarwaliśmy niejedną noc, wypijając przy tym hektolitry kawy. Nasz zespół ekspertów przez długie tygodnie pobierał, udostępniał, streamował i torrentował. Wszystko po to, by zebrać rzetelne i potwierdzone informacje na temat najbardziej niezawodnych programów VPN.

Poniżej znajdziesz clou programu – zestawienie najlepszych sieci VPN w 2022 roku.

4.8/5
Aktulane promocje
Surfshark logo
4.2/5
9.2/10
Taniej o 82%
CyberGhost logo
4.3/5
9.3/10
Taniej o 84%

Najlepszy stosunek ceny do jakości usługi

Liczba serwerów5,500+ | Lokalizacje serwerów: 59+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 6 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

NordVPN 24 miesiące (+3 gratis) 12.59 zł/mies.
NordVPN 12 miesięcy (+3 gratis) 20.19 zł/mies.
NordVPN   1 miesiąc (+3 gratis) 48.99 zł/mies.

NordVPN to niekwestionowany lider wśród usług wirtualnych sieci prywatnych. Jest obecny na rynku od 2012 roku i oferuje rozwiązania zarówno dla użytku domowego, jak również profesjonalnego. Z pewnością choć raz zetknąłeś się z nazwą NordVPN, czy to gdzieś na banerze reklamowym, czy w sponsorowanym materiale w serwisie YouTube. Prawdą jest, że usługa zawdzięcza wiele skutecznemu marketingowi w sieci, ale jednocześnie ma równie dużo do zaoferowania, więc wcale nie dziwi jej pozycja wśród najpopularniejszych sieci VPN.

Usługa NordVPN należy do łatwiejszych w obsłudze. Sama rejestracja, zakup i instalacja programu trwa zaledwie pięć minut, co potwierdzają recenzje w sieci. Na uwagę zasługuje również przejrzysty i intuicyjny interfejs programu, wyposażony w atrakcyjną mapę świata z naniesionymi na nią serwerami. NordVPN oferuje ciekawe oferty promocyjne w oparciu o plany roczne i dwuletnie, a także możliwość zwrotu pieniędzy w przypadku odstąpienia od usługi. Jednoczesne połączenie sześciu urządzeń pozwoli zaspokoić potrzeby korzystania z VPN nawet rodzin z dziećmi. Nic więc dziwnego, że NordVPN jest obecnie jednym z najlepszych na świecie usługodawców sieci VPN.

Na drobne mankamenty tej usługi można przymknąć oko. Wady NordVPN to nieco wydłużony czas oczekiwania na podłączenie do serwera, a także obsługiwanie torrentów, które działa tylko na niektórych serwerach. Z kolei przydatna funkcji Kill Switch, która odpina urządzenie z połączenia internetowego w momencie utraty połączenia z siecią VPN, jest tutaj domyślna i nie ma możliwości jej wyłączenia.

4.2/5

Najlepsza aplikacja VPN

Liczba serwerów3,000+ | Lokalizacje serwerów: 160+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 5 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

ExpressVPN 12 miesięcy $8.82/mies.
ExpressVPN   6 miesięcy $9.99/mies.
ExpressVPN   1 miesiąc   $12.95/mies.

ExpressVPN to kolejny z najpopularniejszych usługodawców sieci VPN na świecie. Niesłabnącą pozycję zawdzięcza głównie świetnej reklamie, z którą pewnie nieraz zetknąłeś się podczas przeglądania treści w Internecie, prawda? Dzięki stałemu rozwojowi, ExpressVPN zapewnia bardzo dobrą obsługę klienta, a także zaplecze informatyczne, które codziennie pracuje nad utrzymaniem stabilnych połączeń z serwerami. Chociaż program można porównać do omówionego wyżej NordVPN, to są na świecie miejsca, w których lepiej działają serwery z listy ExpressVPN.

Do plusów ExpressVPN należy stabilne podłączenie pięciu urządzeń jednocześnie, podczas gdy konkurencja często ogranicza się do wsparcia jedynie trzech sprzętów. Nie musisz obawiać się o wycieki DNS, gdyż ExpressVPN pozwala na aktywację zaawansowanej funkcji, która osłoni Cię przed takim niebezpieczeństwem. Cechą, wyróżniającą usługę, jest funkcja dzielonego tunelowania, która pozwala Ci wybrać, jaki ruch internetowy będzie kierowany przez sieć VPN, a który będzie ją omijał. Jeśli chcesz zaoszczędzić, ExpressVPN ma dla Ciebie atrakcyjne oferty promocyjne, więc warto śledzić na bieżąco ich stronę internetową. Ogólne działanie programu, jego konfiguracja i interfejs to również bardzo mocne strony ExpressVPN.

Przyglądając się krótkoterminowym planom sprzedażowym, ExpressVPN jest zdecydowanie droższe od konkurencji. Przez dokonaniem zakupu, zalecamy zapoznać się z ofertami promocyjnymi, choć w przypadku tej usługi warto wydać ciut więcej, by cieszyć się bezpieczeństwem w sieci. A skoro o pieniądzach mowa, usługodawcy często akceptują płatności różnymi kryptowalutami. Jeśli posiadasz wirtualne monety, to za ExpressVPN zapłacisz jedynie Bitcoinem, inne kryptowaluty nie są akceptowane. Sam program do wyboru sieci VPN nie posiada wbudowanej blokady reklam, co może być dla niektórych utrapieniem, ale pozwala to wybrać Ci własnego i preferowanego ad-blocka.

4.3/5

Najlepsza sieć VPN dla Polski

Liczba serwerów7,200+ | Lokalizacja serwerów: 88+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 45 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 7 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

CyberGhost 12 miesięcy (+6 gratis) €4.12 /mies.
CyberGhost   6 miesięcy €7.99 /mies.
CyberGhost   1 miesiąc   €11.99 /mies.

Jednym z najlepszych usługodawców VPN w 2021 roku jest rumuński CyberGhost. Spółka została założona w 2011 roku w Bukareszcie, a jej usługom zaufało już ponad 35 milionów użytkowników na całym świecie. Usługa została parę lat temu wykupiona przez firmę Kape Technologies (dawniej Crossrider). W przeszłości Crossrider był oskarżany o ukrywanie programów malware i adware w swoich produktach, które infekowały urządzenia. Obecnie jednak firma odcina się od mrocznej i problematycznej historii, stawiając tym samym na bezpieczeństwo użytkowników. Usłudze przyświeca idea wolnego Internetu i swobodnej wymiany danych, powinna zatem działać bez zarzutu.

Duża liczba serwerów międzynarodowych, korzystna cena i bardzo szybka obsługa klienta to tylko niektóre z zalet CyberGhost. Dzięki serwerom CyberGhost odblokujesz dostęp do treści zagranicznych serwisów streamingowych z pominięciem uciążliwej blokady regionalnej. Usługa VPN wpiera też technologię P2P, więc korzystanie z torrentów nie powinno stanowić problemu. Aplikacja CyberGhost jest przyjazna dla użytkownika, a dzięki jej intuicyjnemu interfejsowi bez trudu połączysz się z wybranym serwerem.  Jako dostawca usługi VPN pnie się w górę w rankingach zaufania użytkowników, również dzięki możliwości zwrotu pieniędzy w ciągu aż 45 dni od zakupu.

Minusy? Program CyberGhost do połączeń VPN nie radzi sobie zbyt dobrze z wykorzystaniem wbudowanego ad-blocka na stronach z protokołem HTTPS, korzystając z przestarzałej technologii inspekcji reklam w sieci. Na połączenie z serwerami trzeba poczekać nieco dłużej, choć sama prędkość wysyłania i pobierania danych jest satysfakcjonująca. Wadą CyberGhost może być przeszłość właściciela usługi, od której firma Kape Technologies obecnie stara się odciąć, oferując bezpieczny i przyjazny dla użytkowników program VPN.

4.2/5

Najpopularniejsza sieć VPN 

Liczba serwerów1,300+ | Lokalizacje serwerów: 50+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 5 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

StrongVPN 12 miesięcy $3.66/mies.
StrongVPN   1 miesiąc $10.99/mies.

SaferVPN jest częścią J2 Global, amerykańskiej firmy technologicznej, obecnej na rynku od 1995 roku. Początki powstania usługi SaferVPN datowane są z kolei na rok 2013. Według źródeł prasowych, usługodawca zapewniał w przeszłości darmowe konta dysydentom z Turcji, Iranu i Bangladeszu. W 2020 roku SaferVPN zyskuje na popularności, przez co coraz częściej jest wybierany jako alternatywa dla konkurencyjnych, korporacyjnych marek.

Korzystanie z SaferVPN jest łatwe i bezproblemowe, a koszty uzyskania dostępu do serwerów VPN stosunkowo niskie. Usługodawca oferuje atrakcyjne plany promocyjne, a także trzydziestodniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Połączenie z serwerami SaferVPN jest zwykle niezawodne, ale gdybyś napotkał jakiś problem, obsługa klienta w SaferVPN z pewnością Ci pomoże. Program wyposażony jest w Kill Switch, a sama usługa nie zapisuje logów. Co więcej, SaferVPN odblokowuje dostęp do platform streamingowych, więc możesz cieszyć się dostępem do platformy Netflix i jej treści bez ograniczeń regionalnych.

Dzięki SaferVPN odblokujesz zagranicznego Netfliksa, ale napotkasz ograniczenia w przesyłaniu danych P2P oraz pobieraniu i udostępnianiu torrentów. Wybierając się na wycieczkę do Chin, musisz liczyć się z faktem, że lubujący się w drakońskich restrykcjach internetowych komunistyczny rząd zablokował w Chinach korzystanie z SaferVPN. Niewielkim minusem usługi jest też wydłużony czas oczekiwania na uzyskanie połączenia z niektórymi, najbardziej oddalonymi od nas, serwerami.

3.9/5

Najbardziej godna zaufania sieć VPN

Liczba serwerów1,070+ | Lokalizacje serwerów: 290+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 5 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

HMA 36 miesięcy 5.90 zł/m-c
HMA 12 miesięcy 7.90 zł/m-c
HMA   1 miesiąc   19 zł/m-c

Usługę o wesoło brzmiącej nazwie można znaleźć również pod skrótem HMA. Jest to brytyjska usługa VPN, która zadebiutowała w sieci już w 2005 roku. Od 2016 roku jest spółką zależną od czeskiej firmy Avast, zajmującej się bezpieczeństwem teleinformatycznym. W przeszłości HMA było oskarżane o nadużycia wobec prywatności użytkowników. Obecnie jednak, usługodawca zmienił swoją politykę prywatności i próbuje z powrotem przekonać do siebie subskrybentów. Jest to dobra alternatywa, jeden z lepszych VPN w 2020 roku.

Obecnie HMA VPN oferuje bezpieczne korzystanie z usługi, zawierając wyłącznik Kill Switch i nie zapisując logów. Szukasz taniego VPN? Na pewno trafisz w sieci na bardzo atrakcyjną ofertę HideMyAss (szczególnie warto wybrać trzyletni plan subskrypcji). HMA stale rośnie, oferując obecnie przeszło 1100 serwerów z ponad 290 lokalizacji na całym świecie. Usługa oferuje wsparcie dla torrentów i P2P, łatwo więc znajdziesz serwer do takiej wymiany danych. Dzięki VPN spod znaku HideMyAss będziesz mógł bezpiecznie korzystać z zagranicznych serwisów streamingowych bez ograniczeń, łatwo i szybko odblokujesz Netflix i BBC iPlayer.

Wadą HideMyAss jest niższa od konkurencyjnych usług VPN średnia prędkość przesyłania danych, która wynosi około 40 Mb/s, podczas gdy liderzy wśród usługodawców VPN oferują prędkości przekraczające nawet 100 Mb/s. Minusem może być też problem z dostępem do Amazon Prime – choć HideMyAss zapewnia na swojej stronie, że usługa streamingowa amerykańskiego giganta działa bez zarzutu, recenzje usługi mówią co innego. Będąc w Chinach, niestety nie uzyskasz połączenia z sieciami VPN, oferowanymi przez HideMyAss, ponieważ program ten został zablokowany przez komunistyczny rząd tego kraju.

Podsumowanie. Jaka jest najlepsza sieć VPN?

W naszym artykule zebraliśmy tylko pięć – naszym zdaniem – najlepszych sieci VPN na rok 2021. Każda z usług wyróżnia się innymi cechami charakterystycznymi, które czynią dany program unikatowym. NordVPN jest naszym numerem 1, ponieważ jest najprostszy w instalacji i obsłudze. Z kolei ExpressVPN wyróżnia się funkcją dzielonego tunelowania. Jeśli szukasz niezawodnej obsługi klienta, postaw na SaferVPN. Program HideMyAss świetnie sprawdzi się podczas streamingu i torrentowania. Równie dobry jest CyberGhost, stawiający na dużą liczbę aktywnych serwerów. Wybrane przez nas aplikacje VPN mają praktycznie same zalety.

Odpowiedź na pytanie o najlepszą sieć VPN w 2021 roku nie należy do najłatwiejszych. Różnice pomiędzy poszczególnymi usługami są doprawdy niewielkie – zależą od liczby serwerów, cennika, możliwości podłączenia kilku urządzeń na raz. Ponieważ usługodawcy najczęściej oferują gwarancję zwrotu pieniędzy, warto przetestować kilka z proponowanych przez nas usług, zanim wybierzesz tę jedyną, odpowiednio skrojoną do Twoich oczekiwań. Prawdę mówiąc, tylko od Ciebie zależy, jaka sieć VPN jest najlepsza. To właśnie o Twoje potrzeby i ich spełnienie chodzi.

Na całym świecie rośnie obawa internautów o ich bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Dlatego istnieją setki usług, oferujących wirtualne sieci VPN. Tych pięć sieci, o których pisaliśmy powyżej, to nasi osobiści faworyci w 2021 roku. Ostateczny wybór najlepszego VPN należy i tak do Ciebie. Radzimy zapoznać się z naszymi wskazówkami, a także zaletami i wadami każdej z usług. Idealna sieć VPN chyba nie istnieje, każda ma swoje plusy i minusy. Rzecz w tym, by mocne strony przyćmiły te słabsze, a korzystanie z VPN zapewniało spokój i bezpieczeństwo, z jednoczesnym poczuciem zachowania prywatności podczas korzystania z Internetu.

zdjęcie profilowe
AUTOR
Wojtek Sikora

Jest certyfikowanym programistą i pasjonatem nowinek technicznych. Dzięki swoim zainteresowaniom stał się expertem w dziedzinie testowania oprogramowań. Na co dzień tworzy strony internetowe i rozwiązuje zagadnienia z obszaru optymalizacji stron www.