VPN Netflix: 5 niezawodnych i działających sieci VPN w 2022 roku

Ostatnią aktualizację wykonano 4 stycznia 2022
netflix vpn
Programy VPN (Virtual Private Network) zyskują na popularności wśród Internautów. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług szyfrowania połączenia za pomocą specjalnych bezpiecznych serwerów. Oprócz chęci uzyskania większego bezpieczeństwa oraz zachowania prywatności i anonimowości podczas surfowania po globalnej sieci, wielu użytkowników używa VPN do jeszcze jednego celu: obejścia blokady regionalnej i odblokowania dostępu np. do Netflixa US. Czy warto pograć Netflix VPN? Który z nich jest najlepszy? Przyjrzyjmy się bliżej.
SPIS TREŚCI

Jak działa VPN Netflix?

Musisz wiedzieć, na czym polega VPN. Pokrótce, usługa działa w następujący sposób: szyfruje i ukrywa Twoje połączenie internetowe dzięki wykorzystaniu zewnętrznego serwera, z którym najpierw łączy się Twoje urządzenie, po czym następuje wymiana zaszyfrowanych danych pomiędzy VPN a globalną siecią internetową. Dzięki temu osoby niepowołane nie są w stanie przechwycić poufnych informacji na Twój temat. Tym samym zyskujesz bezpieczeństwo i anonimowość podczas surfowania po Internecie.

Dodatkowo, sieci VPN pozwalają ominąć geo-blokady. Wybierając usługę VPN Netflix, Twoje urządzenie będzie mogło połączyć się z serwerami z całego świata. Po prostu w swoim programie VPN wybierasz kraj i serwer, z którym chcesz się połączyć, a podczas wymiany danych Twój komputer lub smartfon będzie rozpoznawalny, jakbyś faktycznie znajdował się w danym państwie. Przykładowo, możesz wirtualnie przenieść się do Stanów Zjednoczonych, wybierając amerykański serwer. Następnie, korzystając z platformy Netflix, serwis streamingowy uzna, że znajdujesz się w USA i pozwoli Ci na przeglądanie treści przygotowanych dla mieszkańców Ameryki.

Jak oglądać Netflix za pośrednictwem VPN?

Masz trzy opcje. Pierwsza z nich – spróbować odblokować dostęp za pomocą darmowego Netflix VPN. To jednak najmniej skuteczna metoda, ponieważ największe platformy streamingowe na świecie dwoją się i troją, by nie dopuścić użytkowników do oglądania treści, przeznaczonych wyłącznie na konkretne rynki. Listy blokowanych adresów IP są na bieżąco aktualizowane i coraz trudniej „wstrzelić się” z odpowiednim serwerem, by za darmo odblokować Netflix. Nadal są jednak IP, które działają, więc jeśli masz więcej czasu, możesz zaryzykować i spróbować darmowych sieci VPN do obejścia blokady regionalnej.

Druga opcja to wybór usługi VPN, która zakłada darmowy okres próbny (free trial). Taka sesja zazwyczaj trwa miesiąc. Podczas rejestracji będziesz prawdopodobnie musiał podać dane swojej karty płatniczej, ale opłaty nie zostaną naliczone, jeśli przed końcem darmowego okresu próbnego zrezygnujesz z przedłużania dostępu do usługi. Nawet najlepsze sieci VPN oferują okresy próbne, zatem warto sprawdzić ich ofertę.

Sposób numer trzy – wybór rzetelnego płatnego usługodawcy VPN, którego polityka prywatności zakłada bezpieczny zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z usługi. Zazwyczaj masz na to od 30 do 45 dni. Co prawda musisz wcześniej zapłacić za dostęp do VPN, ale możesz odzyskać środki na swoje konto przed upływem podanego przy rejestracji okresu wypowiedzenia. Dzięki temu będziesz mógł przetestować kilka z najlepszych usług VPN, które bez problemu radzą sobie z odblokowaniem Netflixa.

Najlepsze usługi VPN do oglądania Netflixa

Choć wizja darmowego VPN brzmi całkiem zachęcająco, my jednak namawiamy Cię do zainwestowania paru groszy w subskrypcję płatnego programu VPN. Dlaczego? Jest kilka najważniejszych zalet płatnych usług VPN, dzięki którym odblokujesz Netflixa. Przede wszystkim, programy te nie zapisują logów, przez co zachowasz pełną prywatność i anonimowość, a żaden Twój krok w sieci nie będzie rejestrowany i przekazywany osobom trzecim. Po co komukolwiek wiedzieć, do czego służy Ci Internet.

Płatne usługi VPN charakteryzują się również bardziej rozbudowaną wyspecjalizowanych serwerów z całego świata, zatem istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się bez trudu osiągnąć zamierzony cel – odblokowanie Netflix – a do tego zachować bezpieczne połączenie o szybkiej przepustowości łącza. A skoro o prędkościach mowa, to jest to trzecia ważna zaleta płatnych subskrypcji VPN. Serwery, oferowane przez usługodawców działają sprawniej i szybciej, niż ich darmowe alternatywy.

To teraz rozsiądź się wygodnie i poznaj najlepsze sieci VPN do oglądania Netflixa.

4.8/5
Aktulane promocje
Surfshark logo
4.2/5
9.2/10
Taniej o 82%
CyberGhost logo
4.3/5
9.3/10
Taniej o 84%

Najbardziej znana na świecie sieć VPN 

Liczba serwerów5,500+ | Lokalizacje serwerów: 59+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 6 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

NordVPN 24 miesięcy €3.12/m-c
NordVPN 12 miesięcy €4.18/m-c
NordVPN   1 miesiąc   €10.16/m-c

NordVPN to jeden z liderów wśród usług wirtualnych sieci prywatnych, przeznaczony również dla użytkowników, którzy szukają sposobu jak oglądać Netflixa z zagranicy. Program od 2020 roku oferuje rozwiązania zarówno dla użytku domowego, jak również profesjonalnego. Niewątpliwą zaletą NordVPN jest łatwość obsługi zarówno programu komputerowego, jak i aplikacji mobilnej. Rejestracja konta, zakup subskrypcji i instalacja apki zajmują jedynie pięć minut, co potwierdzają recenzje zadowolonych użytkowników.

Na plus wypada też przejrzysty i intuicyjny interfejs programu, gdzie serwer wybiera się z poziomu interaktywnej mapy świata lub rozwijanej listy krajów. Bez problemu zlokalizujesz odpowiedni serwer do swoich potrzeb i za pomocą kilku nieskomplikowanych kliknięć uzyskasz dostęp do bazy danych Netflix na przykład w USA.

NordVPN oferuje fajne promocje na plany roczne i dwuletnie, a nawet zwrot pieniędzy w przypadku odstąpienia od usługi. W tym samym czasie możesz korzystać z NordVPN na sześciu urządzeniach, co pozwoli każdemu domownikowi cieszyć się ulubionymi filmami i serialami Netflixa. Nie dziwi fakt, że NordVPN jest od kilku lat jednym z najlepszych na świecie usługodawców sieci VPN.

4.2/5

Najlepsza sieć VPN w Polsce

Liczba serwerów3,000+ | Lokalizacje serwerów: 160+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 5 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

ExpressVPN 12 miesięcy $8.32/m-c
ExpressVPN   6 miesięcy $9.99/m-c
ExpressVPN   1 miesiąc   $12.95/m-c

ExpressVPN to drugi, obok NordVPN, gigant usług wirtualnych sieci prywatnych. Stabilną pozycję jednego z liderów zawdzięcza dobrze wypozycjonowanym reklamom, z którymi na pewno zetknąłeś się już nieraz. Usługa jest stale rozwijana i zapewnia bardzo dobrą obsługę klienta, jak również zaplecze informatyczne, pracujące ciężko każdego dnia, by utrzymać stabilne połączenia z serwerami. ExpressVPN można porównać do wspomnianego NordVPN, choć są na świecie miejsca, gdzie lepiej funkcjonują serwery z listy ExpressVPN.

Program pozwala na stabilne podłączenie pięciu urządzeń jednocześnie, co jest niezłym wynikiem. Dzięki temu nawet rodziny z dziećmi będą mogły w tym samym czasie oglądać różne seriale i filmy Netflix. Przydatną cechą, wyróżniającą ExpressVPN, jest funkcja dzielonego tunelowania, która pozwala Ci wybrać, jaki ruch internetowy będzie kierowany przez sieć VPN, a który będzie ją omijał.

Bez obaw, ExpressVPN nie wydrze od Ciebie ostatniego grosza. Warto być na bieżąco z oficjalną stronę internetową usługi, gdzie pojawiają się atrakcyjne promocje. Przyglądając się krótkoterminowym planom sprzedażowym, ExpressVPN jest nieco droższe od konkurencji, ale w przypadku tej usługi warto wydać ciut więcej, by cieszyć się bezpieczeństwem w sieci. A skoro mowa o finansach, za VPN często da się płacić kryptowalutami. Za ExpressVPN zapłacisz jedynie Bitcoinem, inne wirtualne monety nie są akceptowane.

4.3/5

Mnóstwo serwerów w doskonałej cenie

Liczba serwerów7,200+ | Lokalizacja serwerów: 88+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 45 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 7 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

CyberGhost 24 miesięcy €1.90 /m-c
CyberGhost   6 miesięcy €5.39 /m-c
CyberGhost   1 miesiąc   €11.99 /m-c

Kolejną świetną propozycją Netflix VPN jest rumuński CyberGhost. Spółka, założona w 2011 roku w Bukareszcie, zyskała zaufanie już ponad 35 milionów użytkowników na całym świecie. Usługa kilka lat temu wykupiła firma Kape Technologies (dawniej Crossrider). W przeszłości Crossrider oskarżany był instalowanie malware i adware na komputerach użytkowników, którzy pobierali programy tego wydawcy. Na szczęście to już przeszłość. Firma stawia teraz na bezpieczeństwo swoich klientów.

Pomysłodawcom CyberGhost przyświeca idea wolnego Internetu i swobodnej wymiany danych, więc ich program do VPN działa bez zarzutu. Mnogość serwerów międzynarodowych, świetna cena, atrakcyjne plany subskrypcji i bardzo szybka obsługa klienta to tylko niektóre z zalet CyberGhost. Dzięki zagranicznym serwerom bez problemu odblokujesz dostęp do treści zagranicznych serwisów streamingowych, w tym przede wszystkim Netflix, omijając uciążliwą blokadę regionalną. Usługa VPN wpiera też technologię P2P, więc korzystanie z torrentów nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Aplikacja mobilna i program komputerowy CyberGhost są przyjazne użytkownikowi. Intuicyjny interfejs pozwala na bezproblemowe połączenie się z wybranym serwerem. Jako dostawca usługi VPN, CyberGhost stale przekonuje do siebie coraz to nowszych użytkowników, na co ma również przełożenie gwarancja zwrotu pieniędzy w ciągu aż 45 dni od daty zakupu. Są też drobne wady CyberGhost, który nie radzi sobie zbyt dobrze z wbudowanym ad-blockiem na stronach z protokołem HTTPS, wykorzystując przestarzałą technologię do blokowania reklam. Dodatkowym minusem może być nieco wydłużony czas oczekiwania na uzyskanie połączenia VPN, ale nie stanowi to jakiegoś wielkiego kłopotu. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość.

4.2/5

Najlepszy stosunek ceny do jakości usług

Liczba serwerów6,500+ | Lokalizacje serwerów: 180+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 31 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 10 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

PureVPN 24 miesięcy €2.59/m-c
PureVPN 12 miesięcy €3.32/m-c
PureVPN   1 miesiąc   €9.60/m-c

Zyskujący na popularności program SaferVPN jest częścią J2 Global, amerykańskiej firmy technologicznej, obecnej na rynku od 1995 roku. Ten poręczny program do VPN świetnie sprawdza się przy odblokowywaniu dostępu do Netflix, co czyni go coraz częściej wybieranym jako alternatywa dla konkurencyjnych, korporacyjnych marek. Korzystanie z SaferVPN jest łatwe i każdy bez trudu poradzi sobie z jego konfiguracją.

Co się tyczy kosztów uzyskania dostępu do serwerów Neflix VPN, te są stosunkowo niskie. SaferVPN ma na swojej stronie internetowej atrakcyjne plany promocyjne, a w przypadku braku satysfakcji, w ciągu trzydziestu dni możesz odstąpić od umowy i uzyskać zwrot całości pieniędzy.

Usługodawca stawia na jakość, co przyciąga nowych użytkowników, szukających stabilnych sposobów na odblokowanie Netflixa. Połączenie z serwerami SaferVPN zazwyczaj nie zawodzi, a jeżeli nawet napotkasz jakiś problem, to fachowa obsługa klienta zawsze chętnie Ci pomoże. Program wyposażony jest dodatkowo w Kill Switch, który odpina Twoje urządzenie od Internetu w przypadku zerwania się połączenia z serwerem VPN, byś przypadkiem nie utracił danych. Uważaj jednak, jeśli pojedziesz na wycieczkę do Chin. Komunistyczny rząd zablokował w Kraju Środka korzystanie z SaferVPN, więc nici z oglądania amerykańskiego Netflixa w Pekinie.

3.9/5

Jeden z najstarszych programów VPN

Liczba serwerów1,070+ | Lokalizacje serwerów: 290+ | Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni | Liczba obsługiwanych urządzeń: 5 | Rozszerzenia do przeglądarek: Tak | Czat 24/7: Tak

HMA 36 miesięcy 5.90 zł/m-c
HMA 12 miesięcy 7.90 zł/m-c
HMA   1 miesiąc   19 zł/m-c

Szukając HideMyAss, spotkasz tę usługę również pod skrótem HMA. Ta brytyjska usługa VPN zadebiutowała w sieci już w 2005 roku, natomiast od 2016 roku jest spółką zależną od czeskiej firmy Avast, znanej z oprogramowania antywirusowego. Przed przejęciem przez Czechów, HMA było oskarżane o nadużycia wobec prywatności użytkowników. Aktualnie usługa jest bezpieczna, a firma zmieniła swoją politykę prywatności i bardzo szybko zyskuje na popularności. Jest to jeden z lepszych VPN do odblokowania Netflixa w 2020 roku. HMA VPN zawiera wyłącznik Kill Switch i nie zapisuje logów.

Szukasz taniego VPN? HideMyAss ma dla Ciebie bardzo atrakcyjne oferty, szczególnie dla trzyletniego planu subskrypcji. Do tego HMA ciągle się rozwija, oferując obecnie przeszło 1100 serwerów w ponad 290 lokalizacjach na całym świecie. Usługa oferuje też wsparcie dla torrentów i P2P, bez problemu znajdziesz serwery do tego typu wymiany danych. Tyle plusów za niewielkie pieniądze.

Małą wadą HideMyAss jest średnia prędkość przesyłania danych, nieco niższa od konkurencyjnych usług VPN, a wynosi około 40 Mb/s. W tym samym czasie liderzy świadczenia usług VPN oferują prędkości przekraczające nawet 100 Mb/s. Dzięki HMA odblokujesz Netflix, ale możesz mieć małe problemy z dostępem do Amazon Prime. Usługodawca VPN zapewnia na swojej stronie, że dostęp do platformy amerykańskiego giganta działa bez problemów, ale recenzje użytkowników świadczą o czymś innym.

Czy warto korzystać z VPN Netflix?

Odpowiedź na pytanie zależy od Twoich własnych oczekiwań względem programów VPN Netflix. Jeżeli zamierzasz wybrać darmową usługę wirtualnych sieci prywatnych, musisz liczyć się z faktem, że posiadają one ograniczoną liczbę dostępnych serwerów. Ponieważ obsługa Netflixa bez przerwy walczy z użytkownikami, próbującymi obejść zabezpieczenia lokalizacyjne, używanie darmowego programu do VPN może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Serwery takie są często blokowane przez Netflixa, czasem może być problem z uzyskaniem dostępu do zagranicznych bibliotek platformy streamingowej.

Jeżeli znajdziesz serwer poprzez darmową usługę VPN, który skutecznie odblokuje Netflixa, to z uwagi na słabą prędkość połączenia, możesz mieć problem z odtworzeniem filmów i seriali w jakości HD.

Wtedy z pomocą przychodzi płatny program VPN. Wybierz jedną z opisanych przez nas wcześniej propozycji – NordVPN, ExpressVPN, SaferVPN, HideMyAss lub CyberGhost – każda z tych usług to rewelacyjne aplikacje, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się nielimitowanym dostępem do zagranicznej oferty Netflixa. Usługodawcy robią świetną robotę w utrzymaniu połączeń ze światowymi serwerami, ich aplikacje są najczęściej intuicyjne i dziecinnie proste w użyciu, a prędkości połączeń z wirtualnymi sieciami pozwolą Ci odpalić filmy i seriale w najwyższej jakości. Jak wystąpi jakikolwiek problem, zapraszamy do odwiedzenie tego artykułu: Jak działa VPN.

Co więcej, renomowane usługi Netflix VPN pozwalają na zwrot pieniędzy w ciągu 30 lub 45 dni od daty zakupu, jeśli dany program nie sprosta Twoim oczekiwaniom, a czasem, w ramach promocji, możesz nawet za darmo przetestować wybrany VPN w trakcie okresu próbnego. To jak, wchodzisz w to?

Czy sieci VPN Netflix są legalne?

Bez obaw, jeśli korzystasz z sieci VPN, policja nie zapuka do Twoich drzwi. Przynajmniej nie w Polsce. Są na świecie autorytarne państwa, takie jak Chiny, Iran czy Białoruś, gdzie używanie VPN może grozić poważniejszymi konsekwencjami prawnymi. W Europie na szczęście korzystanie z VPN jest legalne i bezpieczne.

Używając VPN Netflix łamiesz jednak zasady regulaminu świadczenia usługi Netflixa. Próba obejścia blokady regionalnej może grozić zawieszeniem, a nawet usunięciem Twojego konta na platformie streamingowej. Z powodu ciśnienia, jakie na Netflixie wywierają twórcy i producenci filmów czy seriali, firma na bieżąco walczy z serwerami VPN, doprowadzając do ich blokady.

Podsumowując, o ile VPN Netflix nie łamie przepisów prawa, o tyle narusza politykę firmy Netflix. Tylko od Ciebie zależy, czy chcesz podjąć ryzyko i próbować obejść geo-blokadę. Jest ogromna szansa, że się uda, więc może warto spróbować? Skorzystaj z naszych porad, odnośnie wyboru najlepszego programu, a Twoje szanse na nielimitowany dostęp do treści regionalnych Netflixa znacząco wzrosną. Miłego oglądania!

zdjęcie profilowe
AUTOR
Wojtek Sikora

Jest certyfikowanym programistą i pasjonatem nowinek technicznych. Dzięki swoim zainteresowaniom stał się expertem w dziedzinie testowania oprogramowań. Na co dzień tworzy strony internetowe i rozwiązuje zagadnienia z obszaru optymalizacji stron www.