iPhone VPN

Ostatnią aktualizację wykonano 21 luty 2022

Cenisz sobie bezpieczeństwo podczas połączenia z Internetem? Wraz ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych, na których gromadzimy mnóstwo poufnych danych oraz prywatnych plików coraz częściej pojawia się kwestia bezpieczeństwa w sieci. Zachowanie prywatności i zabezpieczenie urządzeń mobilnych staje się sprawą nadrzędną, a w dyskusjach na ten temat często przewija się hasło „VPN”. Dowiedz się jak skonfigurować sieć VPN w Twoim telefonie. 

SPIS TREŚCI

Ranking najlepszych sieci VPN w 2022 roku znajdziesz tutaj.

Jak działa VPN na iPhonie?

VPN, czyli Wirtualna Sieć Prywatna, zabezpiecza i szyfruje Twoje połączenie z Internetem. Działa to tak: dzięki specjalnej aplikacji VPN dla iPhona wybierasz odpowiedni dla siebie serwer z całego świata, podłączasz się pod zewnętrznego usługodawcę, uzyskujesz prywatne połączenie i możesz bezpiecznie korzystać z Internetu. Sieci VPN praktycznie nie pozostawiają śladu po Twoich internetowych wojażach.

Dzięki temu, cokolwiek robisz na swoim iPhonie, Twój dostawca internetowy nie dowie się o szczegółach. Dlaczego? Ponieważ wszystkie dane, które pobierasz i wysyłasz ze swojego iPhona, są zamienione w specjalny szyfr, którego nie złamią nawet najlepsi cyberprzestępcy. VPN funkcjonuje jak tunel, który ukrywa Twoje połączenie przed światem zewnętrznym.

Podczas korzystania z VPN na iPhonie, usługa ta tworzy dla Ciebie wyjątkową konfigurację sieci, którą należy wprowadzić w ustawienia swojego telefonu. Podczas każdego połączenia Internetem, będziesz mógł wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb serwer spośród tysięcy serwerów w wielu krajach na całym świecie. Twój iPhone łączy się z wybranym przez Ciebie serwerem VPN, działając w tle i nie przeszkadzając Ci w pracy czy przeglądaniu Fejsa.

W tym momencie Twój iPhone korzysta z pewnego rodzaju objazdu. Zamiast łączyć się bezpośrednio z globalną siecią, najpierw podpina się pod VPN, a stamtąd już prosto do celu. Co na tym zyskujesz? iPhone może teraz bezpiecznie łączyć się z publicznymi sieciami Wi-Fi bez obawy, że popijając ulubioną kawę w kawiarni, ktoś wykradnie Twoje dane. A będąc w podróży lub odpoczywając po ciężkim dniu w domu, korzystając z VPN, możesz oglądać na iPhonie ulubione seriale i filmy bez ograniczeń.

Telefony iphone obsługują takie technologie jak serwery proxy i dzielone tunelowanie, które zapewnia sprawne działanie sieci VPN podczas łączenia z innymi sieciami. Poza ttm obsługują następujące metody uwierzytelniania oraz protokoły:

 • L2TP przez IPsec
 • IKEv2

Przy wyborze sieci VPN zwróć uwagę czy obsługuje któryś z tych protokołów. Na końcu strony znajdziesz nasze propozycje programów VPN na iphone, które umożliwiają łączenie urządzeń Apple z wirtualną siecią prywatną bez korzystania z aplikacji innych producentów.

Jak skonfigurować VPN w systemie iOS?

Jak włączyć VPN w iphone? Tak naprawdę wystarczy wybrać odpowiednia sieć, która sprosta Twoim wymaganiom i będzie skierowana do urządzeń mobilnych. Sama konfiguracja i ustawienia są bardzo proste. Możesz sam zdecydować czy wybierasz automatyczną konfigurację programu w telefonie czy może jednak chcesz ręcznie wybrać protokół szyfrowania.

Krok 1. Wybór dostawcy programu VPN

Pamiętaj aby określić swoje potrzeby i wybrać sieć, która spełni Twoje wymagania. Podejmij świadomą decyzję, poznaj ceny, funkcje, ilość oferowanych serwerów, lokalizację firm które dostarczają program. To i wiele więcej rzeczy wpływa na bezpieczeństwo użytkowania danej sieci oraz jej użyteczność.  Jeśli nie wybrałeś jeszcze konkretnego dostawcy sieci VPN możesz skorzystać z naszych rekomendacji w dalszej części artykułu.

Krok 2. Instalacja VPN

Po pobraniu aplikacji następuje jego instalacja. Konieczna jest rejestracja nowego użytkownika, możesz się również zalogować jeśli korzystałeś już z sieci VPN na innym urządzeniu. Rekomendowani dostawcy umożliwiają dostęp nawet do 6 urządzeń jednocześnie. Następnie otrzymasz prośbę o dodanie konfiguracji do Twojego telefonu. Jeśli ją zaakceptujesz nastąpi automatyczne skonfigurowanie sieci VPN. Jak najbardziej rekomendujemy takie rozwiązanie. Od tej chwili możesz korzystać z bezpiecznego połączenia. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się rozłączyć lub włączyć sieć VPN. 

Krok 3. Ręczna konfiguracja VPN na iphone

Jeśli nie zdecydujesz się na automatyczną konfigurację, możesz ręcznie skonfigurować połączenie VPN na swoim telefonie. Masz dzięki temu trochę większą kontrolę na to jak się Twoje urządzenie łączy z siecią. Aby to zrobić wybierz Ustawienia->Ogólne->VPN i urządzenia zarządzane->VPN->Dodaj konfigurację VPN..

Następnie wyskoczy Ci okienko jak poniżej

konfiguracja VPN w systemie iOS-min

Następnie musisz wybrać 1 z protokołów: IKEv2 (Szczególnie użyteczny i efektywny przy użyciu na urządzeniach mobilnych.) , L2TP (zawiera szyfrowanie IPSec) lub sam IPSec.

Obowiązkowo musimy wypełnić wymagane pola. Dla protokołu IKEv2 musimy podać ID zdalny natomiast dla pozostałych klucz konta. Jeśli wybrany dostawca sieci VPN obsługuje te protokoły znajdziesz je w profilu swojego konta u dostawcy.

Aby nawiązać połączenie wystarczy kliknąć „Gotowe”

Dlaczego potrzebuję VPN na moim iPhonie?

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że Twój iPhone i VPN powinny iść w parze, przedstawimy najważniejsze plusy wirtualnych sieci prywatnych:

Anonimowość i prywatność – zarówno podczas połączenia z prywatną siecią Wi-Fi, jak i korzystając z domowego Internetu, VPN osłoni Twojego iPhona przed sprawdzeniem Twojej aktywności w sieci.

Zwiększone bezpieczeństwo – przekierowanie połączenia iPhona z Internetem za pomocą VPN powoduje, że nie musisz obawiać się o przechwycenie lub wyciek wrażliwych informacji, prywatnych zdjęć i filmów, a także poufnych plików firmowych.

Obejście blokady regionalnej – dzięki VPN w iPhonie możesz cieszyć się nielimitowanym funkcjonowaniem Netflix, HBO GO i innych serwisów. Koniec z hasłem „film nie jest dostępny w Twoim kraju”!

Obejście cenzury – powyższa zasada ma zastosowanie również w przypadku krajów, gdzie istnieją problemy z rządową cenzurą, nałożoną na pewne aplikacje, strony i treści. VPN pozwala z łatwością odzyskać dostęp do Internetu bez cenzury.

Zdalne połączenie – dzięki VPN, Twój iPhone może łączyć się zarówno z siecią firmową, jak i domową, z każdego miejsca na świecie. Wystarczy w pracy lub domu stworzyć swój wirtualny serwer VPN. Bardzo przydatna funkcja podczas pracy zdalnej.

Jaka jest najlepsza sieć VPN dla iPhona?

Zanim jednak pobierzesz odpowiednią aplikację VPN, by zabezpieczyć swojego iPhona, zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Przy wyborze właściwego VPN omijamy szerokim łukiem darmowe aplikacje. Usługodawcy, którzy stoją za takimi apkami zwykle zapisują każdy Twój krok w postaci logów, które później sprzedają firmom postronnym. Ot, taki sposób na wynagrodzenie sobie bezpłatnego VPN. Unikaj hasła „free VPN for iPhone”. Lepiej wydać parę złotych, aby w zamian cieszyć się bezpiecznym i w pełni anonimowym połączeniem z siecią na iPhonie.

Nie musisz sam testować wszystkich aplikacji. Zrobiliśmy to za Ciebie, byś mógł cieszyć się najlepszymi rekomendacjami. Oto trzy najlepsze aplikacje VPN dla iPhona:

 1. NordVPN – najlepsza apka dla iPhona
  Często określany mianem „best VPN for iPhone”. Wyróżnia się estetycznym i przejrzystym interfejsem, a także wykorzystaniem interaktywnej mapy świata, w której wybierzesz odpowiedni serwer VPN. Można też wybierać serwery z alfabetycznej listy krajów. Łatwo i szybko uzyskasz bezpieczne połączenie szyfrowane i będziesz mógł cieszyć się prywatnością w sieci. NordVPN dla iPhona pozwala też uzyskać łatwy dostęp do zasobów Netflix i HBO GO, a jeśli poza granicami Polski chcesz oglądać programy w rodzimych serwisach VOD, to również masz taką możliwość. Mieszkając w Holandii czy Wielkiej Brytanii, po prostu wybierasz polski serwer VPN, a aplikacja wirtualnie „przeniesie” Cię do naszego kraju, odblokowując wszystkie programy, seriale i filmy. Przejdź na stronę NordVPN >>

 2. SaferVPN – tanio, łatwo i przyjemnie 
  Zyskujący na popularności SaferVPN posiada bardzo intuicyjną i łatwą w obsłudze aplikacje do VPN dla iPhona. To świetna alternatywa dla osób, które po raz pierwszy korzystają z usług VPN. Dzięki nieskomplikowanej mapie świata i zaznaczonej lokalizacji bez trudu możesz ustawić właściwy serwer dla swojego iPhona. Co więcej, SaferVPN nie jest drogą usługą. Warto śledzić na bieżąco ich stronę www, by uzyskać świeże informacje na temat atrakcyjnych promocji dla długoterminowych subskrypcji. A jeśli napotkasz jakikolwiek problem w swojej aplikacji, z pewnością pomoże Ci fachowa obsługa klienta. Przejdź na stronę SaferVPN >>

 3. CyberGhost – prężnie rozwijający się VPN 
  Aplikacja CyberGhost staje się coraz bardziej popularną alternatywą na rynku usług VPN dla iPhonów. Dzięki aktualizacjom, interfejs apki stał się bardzo intuicyjny. Firma, która stoi za CyberGhost VPN, stawia przede wszystkim na wsparcie wolnego Internetu, więc bez trudu możesz dzięki niej odblokować dostęp do platform streamingowych na całym świecie. CyberGhost oferuje również szereg przydatnych funkcji. Aplikacja dla iPhona chroni telefon przed złośliwym oprogramowaniem malware i adware. Program wykorzystuje kompresję danych, by przyspieszyć ładowanie się stron i ich zawartości. Nie zapamiętuje też logów, więc możesz być pewnym o swoją prywatność i anonimowość. 
  Przejdź na stronę CyberGhost >>

Pamiętaj, że ostateczny wybór aplikacji VPN na telefon zależy od Ciebie. Skorzystaj z naszych porad, by już dziś przekonać się do korzystania z szyfrowanego połączenia na swoim smartfonie. Bezpieczeństwo i prywatność przede wszystkim.

Klik! I robisz, co chcesz

Jaki wniosek wyłania się z powyższego tekstu? Ano taki, że VPN dla iPhona to rzecz konieczna. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie, zachowaniu prywatności i pozostaniu anonimowym w sieci, bez wątpienia powinieneś zainstalować odpowiednią aplikację VPN. Nawet, jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z VPN, to proces instalacji, konfiguracji i sama obsługa aplikacji są bardzo łatwe i intuicyjne. Korzystając z naszych porad z pewnością sobie poradzisz. To jak, pora zabezpieczyć swojego iPhona?
Aktulane promocje
Surfshark logo
4.2/5
9.2/10
Taniej o 82%
CyberGhost logo
4.3/5
9.3/10
Taniej o 84%
zdjęcie profilowe
AUTOR
Wojtek Sikora

Jest certyfikowanym programistą i pasjonatem nowinek technicznych. Dzięki swoim zainteresowaniom stał się expertem w dziedzinie testowania oprogramowań. Na co dzień tworzy strony internetowe i rozwiązuje zagadnienia z obszaru optymalizacji stron www.