iPhone VPN

Ostatnią aktualizację wykonano 27 lutego 2021

Wraz ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych, a także korzystania z ich niezastąpionych funkcji internetowych, coraz częściej pojawia się kwestia bezpieczeństwa życia w sieci. Obecnie nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania nie tylko bez komputera, ale i najnowszych modeli telefonów czy tabletów. Jednocześnie gromadząc na nich mnóstwo poufnych danych i prywatnych plików. Zachowanie prywatności i zabezpieczenie urządzeń mobilnych staje się sprawą nadrzędną, a w dyskusjach na ten temat często przewija się hasło „VPN”. Te trzy literki mogą zmienić Twoje postrzeganie urządzeń mobilnych. Na lepsze.

VPN, czyli Wirtualna Sieć Prywatna, zabezpiecza i szyfruje Twoje połączenie z Internetem. Działa to tak: dzięki specjalnej aplikacji VPN dla iPhona wybierasz odpowiedni dla siebie serwer z całego świata, podłączasz się pod zewnętrznego usługodawcę, uzyskujesz prywatne połączenie i możesz bezpiecznie korzystać z Internetu. Sieci VPN praktycznie nie pozostawiają śladu po Twoich internetowych wojażach.

Dzięki temu, cokolwiek robisz na swoim iPhonie, Twój dostawca internetowy nie dowie się o szczegółach. Dlaczego? Ponieważ wszystkie dane, które pobierasz i wysyłasz ze swojego iPhona, są zamienione w specjalny szyfr, którego nie złamią nawet najlepsi cyberprzestępcy. VPN funkcjonuje jak tunel, który ukrywa Twoje połączenie przed światem zewnętrznym.

Aktulane promocje
Surfshark logo
4.5/5
9.5/10
Taniej o 81%
CyberGhost logo
4.3/5
9.3/10
Taniej o 77%

Jak działa VPN na iPhonie?

Podczas korzystania z VPN na iPhonie, usługa ta tworzy dla Ciebie wyjątkową konfigurację sieci, którą należy wprowadzić w ustawienia swojego telefonu. Podczas każdego połączenia Internetem, będziesz mógł wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb serwer spośród tysięcy serwerów w wielu krajach na całym świecie. Twój iPhone łączy się z wybranym przez Ciebie serwerem VPN, działając w tle i nie przeszkadzając Ci w pracy czy przeglądaniu Fejsa.

W tym momencie Twój iPhone korzysta z pewnego rodzaju objazdu. Zamiast łączyć się bezpośrednio z globalną siecią, najpierw podpina się pod VPN, a stamtąd już prosto do celu. Co na tym zyskujesz? iPhone może teraz bezpiecznie łączyć się z publicznymi sieciami Wi-Fi bez obawy, że popijając ulubioną kawę w kawiarni, ktoś wykradnie Twoje dane. A będąc w podróży lub odpoczywając po ciężkim dniu w domu, korzystając z VPN, możesz oglądać na iPhonie ulubione seriale i filmy bez ograniczeń.

Jak skonfigurować VPN na iPhonie?

Nie musisz być ekspertem, by skonfigurować VPN. To prostsze, niż Ci się wydaje. Na samym początku pobierz odpowiednią aplikację VPN dla iPhona. Nasze rekomendacje znajdziesz w dalszej części artykułu. Następnie wykonaj poniższe kroki:

 1. Zarejestruj się w pobranej aplikacji, w przypadku płatnej usługi – opłać subskrypcję.
 2. Pozwól aplikacji VPN na automatyczną konfigurację iPhona.
 3. Otrzymasz specjalny kod lub Touch ID do zmiany ustawień sieci w telefonie
 4. Przejdź do „Ustawień”, dalej do sekcji „Ogólne” i kliknij „VPN”.
 5. Przesuń w prawo znacznik statusu tak, by zaświecił się na zielono.

Zalety VPN. Dlaczego potrzebuję VPN na moim iPhonie?

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że Twój iPhone i VPN powinny iść w parze, przedstawimy najważniejsze plusy wirtualnych sieci prywatnych:

Anonimowość i prywatność – zarówno podczas połączenia z prywatną siecią Wi-Fi, jak i korzystając z domowego Internetu, VPN osłoni Twojego iPhona przed sprawdzeniem Twojej aktywności w sieci.

Zwiększone bezpieczeństwo – przekierowanie połączenia iPhona z Internetem za pomocą VPN powoduje, że nie musisz obawiać się o przechwycenie lub wyciek wrażliwych informacji, prywatnych zdjęć i filmów, a także poufnych plików firmowych.

Obejście blokady regionalnej – dzięki VPN w iPhonie możesz cieszyć się nielimitowanym funkcjonowaniem Netflix, HBO GO i innych serwisów. Koniec z hasłem „film nie jest dostępny w Twoim kraju”!

Obejście cenzury – powyższa zasada ma zastosowanie również w przypadku krajów, gdzie istnieją problemy z rządową cenzurą, nałożoną na pewne aplikacje, strony i treści. VPN pozwala z łatwością odzyskać dostęp do Internetu bez cenzury.

Zdalne połączenie – dzięki VPN, Twój iPhone może łączyć się zarówno z siecią firmową, jak i domową, z każdego miejsca na świecie. Wystarczy w pracy lub domu stworzyć swój wirtualny serwer VPN. Bardzo przydatna funkcja podczas pracy zdalnej.

Jaka jest najlepsza sieć VPN dla iPhona?

Zanim jednak pobierzesz odpowiednią aplikację VPN, by zabezpieczyć swojego iPhona, zapoznaj się z naszymi rekomendacjami. Przy wyborze właściwego VPN omijamy szerokim łukiem darmowe aplikacje. Usługodawcy, którzy stoją za takimi apkami zwykle zapisują każdy Twój krok w postaci logów, które później sprzedają firmom postronnym. Ot, taki sposób na wynagrodzenie sobie bezpłatnego VPN. Unikaj hasła „free VPN for iPhone”. Lepiej wydać parę złotych, aby w zamian cieszyć się bezpiecznym i w pełni anonimowym połączeniem z siecią na iPhonie.

Nie musisz sam testować wszystkich aplikacji. Zrobiliśmy to za Ciebie, byś mógł cieszyć się najlepszymi rekomendacjami. Oto trzy najlepsze aplikacje VPN dla iPhona:

 1. NordVPN – najlepsza apka dla iPhona
  Często określany mianem „best VPN for iPhone”. Wyróżnia się estetycznym i przejrzystym interfejsem, a także wykorzystaniem interaktywnej mapy świata, w której wybierzesz odpowiedni serwer VPN. Można też wybierać serwery z alfabetycznej listy krajów. Łatwo i szybko uzyskasz bezpieczne połączenie szyfrowane i będziesz mógł cieszyć się prywatnością w sieci. NordVPN dla iPhona pozwala też uzyskać łatwy dostęp do zasobów Netflix i HBO GO, a jeśli poza granicami Polski chcesz oglądać programy w rodzimych serwisach VOD, to również masz taką możliwość. Mieszkając w Holandii czy Wielkiej Brytanii, po prostu wybierasz polski serwer VPN, a aplikacja wirtualnie „przeniesie” Cię do naszego kraju, odblokowując wszystkie programy, seriale i filmy. Przejdź na stronę NordVPN >>

 2. SaferVPN – tanio, łatwo i przyjemnie 
  Zyskujący na popularności SaferVPN posiada bardzo intuicyjną i łatwą w obsłudze aplikacje do VPN dla iPhona. To świetna alternatywa dla osób, które po raz pierwszy korzystają z usług VPN. Dzięki nieskomplikowanej mapie świata i zaznaczonej lokalizacji bez trudu możesz ustawić właściwy serwer dla swojego iPhona. Co więcej, SaferVPN nie jest drogą usługą. Warto śledzić na bieżąco ich stronę www, by uzyskać świeże informacje na temat atrakcyjnych promocji dla długoterminowych subskrypcji. A jeśli napotkasz jakikolwiek problem w swojej aplikacji, z pewnością pomoże Ci fachowa obsługa klienta. Przejdź na stronę SaferVPN >>

 3. CyberGhost – prężnie rozwijający się VPN 
  Aplikacja CyberGhost staje się coraz bardziej popularną alternatywą na rynku usług VPN dla iPhonów. Dzięki aktualizacjom, interfejs apki stał się bardzo intuicyjny. Firma, która stoi za CyberGhost VPN, stawia przede wszystkim na wsparcie wolnego Internetu, więc bez trudu możesz dzięki niej odblokować dostęp do platform streamingowych na całym świecie. CyberGhost oferuje również szereg przydatnych funkcji. Aplikacja dla iPhona chroni telefon przed złośliwym oprogramowaniem malware i adware. Program wykorzystuje kompresję danych, by przyspieszyć ładowanie się stron i ich zawartości. Nie zapamiętuje też logów, więc możesz być pewnym o swoją prywatność i anonimowość. 
  Przejdź na stronę CyberGhost >>

Pamiętaj, że ostateczny wybór aplikacji VPN na telefon zależy od Ciebie. Skorzystaj z naszych porad, by już dziś przekonać się do korzystania z szyfrowanego połączenia na swoim smartfonie. Bezpieczeństwo i prywatność przede wszystkim.

Klik! I robisz, co chcesz

Jaki wniosek wyłania się z powyższego tekstu? Ano taki, że VPN dla iPhona to rzecz konieczna. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie, zachowaniu prywatności i pozostaniu anonimowym w sieci, bez wątpienia powinieneś zainstalować odpowiednią aplikację VPN. Nawet, jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z VPN, to proces instalacji, konfiguracji i sama obsługa aplikacji są bardzo łatwe i intuicyjne. Korzystając z naszych porad z pewnością sobie poradzisz. To jak, pora zabezpieczyć swojego iPhona?

W tym artykule

zdjęcie profilowe
AUTOR
Wojtek Sikora

Jest certyfikowanym programistą i pasjonatem nowinek technicznych. Dzięki swoim zainteresowaniom stał się expertem w dziedzinie testowania oprogramowań. Na co dzień tworzy strony internetowe i rozwiązuje zagadnienia z obszaru optymalizacji stron www.

nordvpn logo

Wypróbuj 100%
za darmo
przez 3 miesiące

Ekskluzywna oferta najlepszego VPN na rynku